Жирона изхвърли Атлетико от турнира за Купата. Севиля продължава напред след загуба (видео)
Атлетико Мадрид отпадна от турнира за Купата на Краля. Това се случи след равенство 3:3 у дома срещу Жирона в мач реванш от 1/8-финалите на надпреварата. Първата среща на “Монтиливи" беше завършила 1:1 и така столичани ще съсредоточат силите си в Ла Лига.
Тази вечер Никола Калинич (12), Анхел Корея (66) и Антоан Гризман (84) се разписаха за Атлетико. За гостите точни бяха Валери Фернандес (37), Кристиан Стуани (58) и Сейду Думбия (87). Иначе мачът бе белязан от две спорни положения. При едното съдията Матеу Лаос прецени, че няма дузпа в наказателното поле на гостите, а при другата спорно не зачете гол на мадридчани.
В друг мач от турнира за Купата - Севиля допусна изненадваща загуба на собствен терен. След успех с 3:1 в първата битка, днес тимът от Андалусия отстъпи пред госта си Атлетик Билбао с 0:1. Автор на единствения гол в срещата стана Горка Гурусета. Той се разписа за тима си 13 минути преди последния сигнал, след пас на Сусаета. Въпреки загубата тази вечер, Севиля продължава напред.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Атлетико насочва усилията си към Жоао Гомеш
- Анонс на 32-ри кръг на Ла Лига - срещите в събота
- Алварес с първи сигнал за трансфер? Прати близките си в Барселона
- Атлетико подготвя Брандт за заместник на Гризман
- Атлетико отново разочарова - Елче се възползва и излезе от зоната на изпадащите
- Анонс на 33-ти кръг на Ла Лига
- Матарацо към феновете: Това е само началото за Реал Сосиедад
- Челси обмисля Симеоне за нов мениджър