Ла Лига поискала от УЕФА да разследва Манчестър Сити и ПСЖ
Испанската Ла Лига е недоволна от работата на Манчестър Сити и ПСЖ на трансферния пазар това лято, твърди Associated Press. Според медията, Примера дивисион се е обърнала с писмо до УЕФА в което е помолила да започне разследване срещу двата клуба относно спазване на правилата за финансовия феърплей в европейския футбол.
"Тези клубове получават държавна помощ и извращават европейския футбол. Те нанасят непоправими вреди на футболния бизнес", се казва в обръщение на Ла Лига от името на президента на организация Хавиер Тебас.
Също така Тебас обърна внимание на историята с нарушенията от страна на ПСЖ.
Съобщава се, че писмото е било изпратено на 22 август.
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
- Тотнъм е в реална опасност, Брайтън най-сетне победи, а Уест Хем се отдалечава от пропастта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]