Меси увещавал Неймар да остане, обещавайки му Златната топка
Нападателите на Барселона Лионел Меси и Луис Суарес се опитали да убедят Неймар да не отива в ПСЖ, твърди Sport. Каталунското издание отбелязва, че ден преди приятелската среща между Барселона и Ювентус, който се състоя на 23 юли в Ню Джърси, тримата нападатели на "блаугранас" се срещнали помежду си и са обсъдили бъдещето на Неймар.
"Какво иска? "Златната топка"? Мога да ти спечеля "Златната топка", казал Меси на бразилеца.
Ден след този разговор, по време на мача с Ювентус, Меси се опитвал постоянно да снабдява Неймар с топки. Бразилецът стана автор на дубъл, вкарвайки едно от попаденията след пас на Лео. Двубоят завърши с победа 2:1 за Барселона.
Както е известно, Неймар премина в ПСЖ на 3 август за сумата от 222 милиона евро. Както се оказва, усилията на Суарес и Меси се оказали без резултат.
- Обрат със сагата „Рашфорд“: Барселона още няма договорка с английската звезда
- Гризман се подигра на Барселона след елиминацията: Тази снимка твърде жестока ли е?
- Артуро Видал: Измислиха VAR, за да не може Реал Мадрид да краде
- Педри след отпадането на Барса: Дадохме всичко и бяхме много близо
- Барса увеличи тавана на заплатите след сделка за VIP местата на „Камп Ноу“
- Деко след отпадането на Барса: С този дух можем да мечтаем за велики неща
- Коке засипа Педри с похвали: Той е настоящето и бъдещето на Испания
- Нови проблеми за Барселона: Флик ядосан заради серия от контузии
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]