Клоп: Гьотце отива в Байерн заради Гуардиола
Старши-треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп коментира информацията за договорката между Марио Гьотце и Байерн Мюнхен за трансфера на играча в баварския клуб. Както е известно, рано тази сутрин стана ясно, че Байерн се е съгласил да заплати клаузата на Марио Гьотце от 37.5 милиона евро, което автоматично води до преминаването на младия полузащитник в клуба от "Алианц Арена".
"Ако в дадената ситуацията се държим правилно, ще успеем да постигнем своите цели. Имаме възможност да извлечем изгода от всичко това. Някой не иска ние да се развиваме. Но нека сега демонстрираме, че Борусия е над всичко и да продължим напред", заяви Клоп, без да уточнява каква изгода ще извлече неговия клуб от напускането на Гьотце.
"Защо Гьотце отива в Байерн? Защото той е основна трансферна цел на Гуардиола. За жалост не мога да стана с 15 см по-нисък и да проговоря испански. Гьотце иска да работи с Гуардиола. Аз не мога да променя набързо стила ни на игра и от утре да започнем и ние с "тики така". Знаех, че той си заминава на следващия ден след победата над Малага. Имах само 24 часа да се радвам на класирането ни напред. Сега обаче не предстои изключително важен мач и се надявам, че привържениците ни ще ни подкрепят. Дано трансферът на Гьотце не измести фокусът от важния мач", допълни наставникът на Борусия Дортмунд.
- Ковач за бъдещето на Шлотербек: Това е решение на клуба и играча
- Борусия Дортмунд удължи договора на Феликс Нмеча до 2030 година
- Интер атакува Юлиан Брандт, след като Дортмунд го пуска без пари
- Дортмунд победи Кьолн с човек повече, кризата на „козлите“ се задълбочава (видео)
- Анонс на 25-ти кръг на Бундеслигата – срещите в събота
- Манчестър Юнайтед следи Адейеми, германецът не бърза с нов договор
- Манчестър Сити следи звезда на Борусия Дортмунд
- Емре Джан със скъсани кръстни връзки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]