Автогол носи успех на Байерн като гост на Леверкузен (видео)

Байерн Мюнхен победи като гост Байер Леверкузен с 2:1 в дербито на 26-ия кръг на германската Бундеслига. На своя "БайАрена" домакините бяха много близо поне до точката, но в края на мача си вкараха автогол, с който дадоха трите точки на баварците.

В 37-ата минута Шакири напредна по фланга и центрира към Марио Гомес, който преодоля няколко бранителя и с много прецизен удар в долния ляв ъгъл откри резултата - 0:1. "Аспирините" натиснаха своя съперник и създадоха няколко доста сериозни положения. В 75-ата минута Леверкузен стигна до заслужен изравнителен гол. Бьониш надскочи защитата на гостите след изпълнение на корнер и топката бе насочена към далечната греда, където Симон Ролфес бе сам и без проблеми изравни резултата - 1:1.

В 87-ата минута Бастиан Швайнщайгер изпълни пряк свободен удар и прати топката в наказателното поле на домакините, където Филип Волшайд си вкара автогол с рамо, след като преди това Даниел ван Буйтен отклони топката с глава - 1:2.