Клоп: Няма да ни е лесно да повторим успеха
Треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп сподели, че няма да бъде никак лесно на тима ако желае да повтори успеха си от последните два сезона в Бундеслигата. "Трябва да забравим всичко, което се случи. Печелили сме тази титла вече два пъти, така че при третия ни опит няма да ни бъде никак лесно. Истината е, че е по-лесно да подобриш представянето си отколкото да го поддържаш константно. В момента летвата е сериозно вдигната, както за отбора така и в личен план," сподели Клоп пред Bild.
"Мотивацията и ентусиазмът са водещи в работата ми, което се отразява върху представянето на отбора. Вече има нотка на оптимизъм," добави треньорът на Дортмунд.
Борусия започват защитата на титлата си в Бундеслигата на 24 август, когато приема Вердер Бремен на "Сигнал Идуна Парк".
- Дортмунд изпорти 2 дузпи и пак вкара 4 на Виляреал
- Борусия ще удари „Жълтата подводница“
- Дортмунд и Щутгарт си размениха по 3 гола, Леверкузен с победа (видео)
- Адейеми води преговори с Манчестър Юнайтед и Интер
- Обкръжението на Айдеми е за трансфер в Арсенал
- Ман Юнайтед се интересува от крило на Борусия Дортмунд
- Леверкузен мачка, Дортмунд с издъгнка (видео)
- Ковач: Не можеш да правиш грешки срещу топ играчи
ЗА АВТОРА
Пламен Пенков е роден в "Градът на 100-те войводи" - Сливен, където преминава голяма част от детството му. Завършва висшето си образование в УНСС - специалност "Икономика". Започва кариерата си във Futbol TV още през 2009 година, като в самото начало се занимава предимно с отразяването на някои от най-интересни футболни срещи за деня. Впоследствие се заема и с изработването на видео репортажи и колажи. [...]