Байерн взе дербито с Шалке и продължава да гледа към първо място (видео)
Байерн Мюнхен взе дербито на 23-ия кръг на Бундеслигата след като се наложи с 2:0 на свой терен над Шалке 04. По този начин "баварците" и се изкачиха на второ място във временното класиране.
Двубоят на „Алианц Арена” започна равностойно, като имаше положения и пред двете врати. Чудесни намеси на вратарите Мануел Нойер за домакините и Тимо Хилдебранд на гостите запазиха нулевото равенство в началните минути. Така се стигна до 36-ата минута, когато Луис Гусатаво пусна добре към Франк Рибери, който прехвърли излезлия да го пресрещне Тимо Хилдебранд - 1:0.
След почивката "баварците" стигнаха до втори гол. Това стана в 55-ата минута, когато Франк Рибери се разписа отново, този път след асистенция на Томас Мюлер. Малко по-късно тимът от Гелзенкирхен инкасира трети гол, но той бе отменен заради засада. С успеха си Байерн събра актив от 28 точки и се изкачи на второ място във временното класиране, докато Шалке 04 остана на четвърта позиция с 44 пункта.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Компани предупреди Байерн: Срещу нас стои много силна Аталанта
- Паладино очаква „магическа“ вечер срещу Байерн: Не искаме да си поставяме граници
- Байерн готви златен договор за Кейн – рекордна заплата и покоряване на легендарно постижение
- Аталанта ще търси сензация срещу Байерн
- Арсенал е фаворит за подписа на Горецка
- Байерн разби Гладбах: Мусиала блесна, но контузия притесни феновете
- Байерн приема Борусия Мьонхенгладбах в нова крачка към титлата
- Байерн следи Осимен, но бъдещето на Кейн остава приоритет
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]