Байерн и Дортмунд с победи, продължават спора за първото място (видео)

Байерн Мюнхен успя да победи с 2:0 като домакин Волфсбург и по този начин остана на върха в Бундеслигата. Въпреки успеха "баварците" показаха неубедителна игра, която можеше да им коства 3-те точки. След нулево първо полувреме домакините стигнаха до две попадения след почивката.

След един час игра Марио Гомес откри резултата. За него това бе мач номер 200 в Бундеслигата, а попадението 118-то. С асистенция при този гол се отличи Крос. Играчите на Байерн се прибраха в своята половина да бранят резултата, като това отвори възможности на гостите, които нямаха късмет да достигнат до изравнителното попадение.

В крайна сметка в добавеното време дори падна и втори гол за Байерн. Олич прехвърли вратаря,  а Робен добута топката с тяло за крайното 2:0. С успеха си Байерн събра 40 точки и остана едноличен лидер заради по-добра голова разлика, докато Волфсбург е на девета позиция с 23 пункта.

В същото време шампионът Борусия Дортмунд не срещна затруднения при домакинството си на Хофенхайм и го победи с 3:1. Играчите на Юрген Клоп дори си решиха мача още преди почивката. В 16-ата минута японският национал Шинджи Кагава отблизо прати топката в мрежата на Том Щарке за 1:0. В 31-ата минута Блашчиковски центрира отдясно, а Кевин Гроскройц от близко разстояние вкара за 2:0. До края на полувремето Гроскройц вкара още един гол, който обаче бе отменен заради засада.

След почивката падна по едно попадение в двете врати. В 55-ата минута Кагава направи резултата класически, а в 63-ата минута Фабиан Джонсън бе точен за крайното 3:1. Подобно на Байерн, Дортмунд също има 40 точки, но остава на второ място заради по-лошата си голова разлика. Хофенхайм е на осмо място с 23 пункта.