Гол в последните минути носи победата на Байерн

Байерн Мюнхен победи Бохум като гост с 2:1 в среща от турнира за Купата на Германия. След този успех играчите на Байерн се класират за четвъртфиналите в турнира. Победата в днешната среща не дойде никак лесно, тъй като "баварците" губеха в резултата до почивката.

Джовани Федерико откри резултата в 26-ата минута, а с асистенция се отчете Миркан Айдин. При резултат 1:0 завърши първата част. През второто полувреме гостите успяха да стигнат до пълен обрат. В 52-ата минута Гомес намери добре Тони Крос и той изравни резултата.

Драмата бе пълна, тъй като минути преди последния съдийски сигнал Робен прати топката за втори път във вратата на домакините. С асистенция този случай се отчете Франк Рибери. Това бе последният мач на Байерн за годината. "Bаварците" освен всичко зимуват като есенен шампион в Бундеслигата и очакват пролетната кампания в Шампионската лига, след като преди дни спечелиха групата си убедително.