Дортмунд и Леверкузен продължават напред за Купата
Байер Леверкузен се класира на осминафиналите на турнира за Купата на Германия с победа с 5:2 срещу третодивизионния Зандхаузен, а Марко Ройс вкара единствения гол при победа на Борусия Дортмунд с 1:0 срещу Хофенхайм.
Фрайбург е аут от турнира след поражение с 1:3 срещу втородивизионния Падерборн.
Есекил Паласиос вкара първия гол за Леверкузен в 21-та минута от дузпа, след като Амин Адли бе съборен в наказателното поле. Кристоф Елих изравни в началото на второто полувреме, Йонатан Тах даде отново преднина "аспирините" в 54-та минута, а Зандхаузен вкара втори гол три по-късно чрез Бен Бала.
Леверкузен се спаси от продължения с нови три гола. Адам Хложек отбеляза един от тях, а други два са на сметката на Адли.
Марко Ройс вкара единствения гол за Дортмунд в 43-та минута след асистенция на Джейми Байноу-Гитънс, който в началото на втората част изпусна още едно чисто положение. В 50-ата минута Оливер Бауман спря и един опасен удар на Юсуфа Мукоко.
- Байер Леверкузен спечели дербито срещу Кьолн след спорна дузпа и дубъл на Шик
- Джейдън Санчо може да се завърне в Борусия Дортмунд
- Анонс на 30-ти кръг на Бундеслигата
- Байер победи Борусия Дортмунд като гост и взе ценни точки (видео)
- Шлотербек остава в Дортмунд, преподписа до 2031 година
- Борусия Дортмунд потвърди интереса си към Санчо
- Борусия Дортмунд победи Щутгарт с два гола след 90-ата минута (видео)
- Анонс на 28-ми кръг на Бундеслигата