Щутгарт запази мястото си в германския елит
Днес, 5 юни, се проведе реваншът между Хамбургер и Щутгарт от плейофите на германската Бундеслига. Мачът се проведе в Хамбург на стадион "Фолкспаркщадион" и завърши с победа на гостите с резултат 3:1. В първия мач Щутгарт победи с 3:0 и така си запази място в Бундеслигата за сезон 2023/2024.
"Динозаврите" откриха резултата в мача още в шестата минута: халфът Сони Кител се разписа след пас на нападателя Жан-Люк Домпе. В 17-ата минута след гледане на ВАР голът на нападателя на Щутгарт Серу Гираси бе отменен.
Развръзката се случи след почивката. "Швабите" изравниха чрез френския полузащитник Енцо Мийо в 48-та минута. Енцо оформи дубъл в средата на втортаа част, а в седмата добавена минута резервата Силас Катомпа Мвумпа отбеляза третото попадение за гостите.
Така според резултатите от сезон 2022/2023 Херта Берлин и Шалке 04 Гелзенкирхен излетяха от Бундеслигата, а Хайденхайм и Дармщад 98 за новите членове на елита.
- РБ Лайпциг поиска 130 милиона евро за Ян Диоманде
- Байер напредва в преговорите с Андони Ираола
- Байер се насочи към Оливер Гласнер
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Волфсбург към феновете: Трябва отново да изградим доверието
- Падерборн пречупи Волфсбург след драма в продълженията и се завърна в Бундеслигата
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]