Вердер почва да трупа точки
Вердер Бремен постигна втора поредна победа. Този път "Бременските музиканти" се наложиха с минималното 1:0 над гостуващи Арминия Билефелд в двубой от третия кръг на Бундеслигата.
Леонардо Битенкурт отбеляза единственото попадение в 27-ата минута. При гола Мбом центрира отдясно, а Битенкурт имаше достатъчно време в наказателното поле, спря си топката и стреля в левия ъгъл. Малко преди това германецът отново бе пратил топката във вратата на Ортега, но този път попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.
В добавеното време отборът на Арминия стигна до гол, дело на Ван дер Хорн, но той бе отменен заради нарушение на нидерландеца. Така тимът от Билефелд, който се завърна в Бунделигата след 11-годишно отсъствие, допусна първа загуба, след като в първите два кръга "сините" записаха равенство с Айнтрахт Франкфурт и победиха Кьолн. Вердер пък започна да трупа точки, като ще опита да избегне положението си от предния сезон, когато до последно се бореше за оставане в Първа Бундеслига.
- РБ Лайпциг постигна целта си срещу Вердер
- Леверкузен би Майнц в мач със 7 гола, равенство за Вердер (видео)
- Леверкузен постигна целта си срещу Унион, Вердер с ценни три точки
- Байерн прегази Вердер, Хари Кейн чупи рекорди (видео)
- Пет от пет за Байерн
- Бонифас: Намерете си едно или две момичета. И четири са добре
- Класика за Фрайбург срещу Вердер (видео)
- Бонифас ще продължи кариерата си във Вердер