Дортмунд изми срама от дербито с Байерн с победа пред верните си фенове (видео)
Борусия Дортмунд стигна до успех над Майнц 05 с 2:1 у дома в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин BVB се реваншираха на верните си фенове за катастрофалната загуба с 0:5 в дербито срещу Байерн Мюнхен преди дни. Днешната победа дори върна "жълто-черните" на върха в класирането, но баварците все още не са изиграли двубоя си от този кръг.
Впечатление направи за пореден път публиката на "Сигнал Идуна Парк". Феновете на Дортмунд препълниха до краен предел съоръжението и по този начин доказаха, че ще бъдат зад отбора си и в добро, и в лошо. Иначе с два гола се отчете Джейдън Санчо. Той откри резултата в 18-ата минута, а шест по-късно покачи на 2:0.
"Жълто-черните" обаче трябваше да треперят до края, тъй като Робин Куайсон върна едно попадение в 83-ата минута и така интригата бе на лице до последния съдийски сигнал. В крайна сметка Борусия се поздрави с победата и се очаква останалите срещи от кръга.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Дортмунд изпорти 2 дузпи и пак вкара 4 на Виляреал
- Борусия ще удари „Жълтата подводница“
- Дортмунд и Щутгарт си размениха по 3 гола, Леверкузен с победа (видео)
- Адейеми води преговори с Манчестър Юнайтед и Интер
- Обкръжението на Айдеми е за трансфер в Арсенал
- Ман Юнайтед се интересува от крило на Борусия Дортмунд
- Леверкузен мачка, Дортмунд с издъгнка (видео)
- Ковач: Не можеш да правиш грешки срещу топ играчи