Байерн разглежда вариант с назначаването на Моуриньо
Ръководството на Байерн Мюнхен проявява сериозен интерес към Жозе Моуриньо, съобщава Footmercato. Според информацията, немският клуб обмисля възможността да назначи португалския експерт на поста старши-треньор на отбора след края на сезона.
Настоящ наставник на баварците е Нико Ковач, който оглави тима от лятото на 2018 година.
Байерн заема първо място в класирането на Бундеслигата, но водейки на Борусия Дортмунд само по допълнителни показатели. Тимът вече отпадна от плейофите в Шампионската лига, като загуби 1/8 - финалите на турнира от Ливърпул (0: 0, 1: 3).
Последната работа на Моуриньо бе в Манчестър Юнайтед, който водеше до средата на декември 2018 година. По-рано Жозе тренира Челси, Реал Мадрид, Интер, Порто, Униан Лейрия и Бенфика.
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]