Байерн с трудна победа над Херта
Байерн Мюнхен стигна до минимален успех с 1:0 над гостуващия Херта Берлин в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Баварците стигнаха трудно до успеха, като единственото попадение падна след час игра.
В 62-ата минута Байерн поведе след грешка на вратаря Руне Йорщайн, който се остави да бъде надскочен от Хави Мартинес след центриране от корнер, а асистенцията бе на Хамес. В 85-ата минута Карим Рекик от Херта получи директен червен картон след сблъсък с Роберт Левандовски, като играчът на столичани нанесе удар без топка, макар да бе провокиран от Лева.
Иначе гостите могат да съжаляват, тъй като имаха положения за гол още при резултат 0:0, но в крайна сметка нямаха късмет днес.
Байерн събра 51 точки след важната победа и се изравни на върха с лидера Борусия Дортмунд, който играе утре. Херта е десети с 32 пункта.
- Олисе донесе победата на Байерн срещу Волфсбург след пропусната дузпа на Кейн
- Байерн води преговори за Антъни Гордън, но цената спира германците
- Тиери Анри: Кварацхелия и Дембеле са кошмар за всяка защита
- Хари Кейн посочи фаворита за финала в Шампионската лига
- Нойер остава в Байерн и през следващия сезон
- Шеф на Байерн постави под въпрос съдийството срещу ПСЖ
- Хари Кейн: Имахме достатъчно положения, за да стигнем до финала
- Ал-Хелаифи: Казах на отбора, че това е нашият стадион
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]