Луис Енрике: Заслужавахме победата, но не реализирахме положенията си
Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике коментира равенството 2:2 срещу Лориен в мач от 32-рия кръг на Лига 1.
Парижани на два пъти повеждаха в резултата чрез Ибрахим Мбайе и Уорън Заир-Емери, но гостите успяха да изравнят и да си тръгнат с точка.
"Всеки мач е труден, но най-вече искам да отбележа играта на Лориен. Това е отбор, който се опитва да играе футбол – много смел тим. Поздравявам треньора и футболистите му, беше тежък двубой. Смятам, че заслужавахме победата. Създадохме достатъчно положения, за да спечелим, но на два пъти уцелихме гредите. Трябва да приемем резултата, макар че е разочароващ, защото имахме нужда от трите точки“, заяви Енрике.
Испанският специалист подчерта, че равенството дава шанс на Ланс да се доближи в битката за върха.
Вратарят Матвей Сафонов не попадна в групата за срещата, а на вратата на ПСЖ застана младият бразилец Ренато Марин.
Въпреки равенството ПСЖ остава лидер в класирането със 70 точки, докато Лориен заема девето място с 42 точки.
- ПСЖ обяви Витиня и Жоао Невеш за непродаваеми
- Арсенал следи млад талант на ПСЖ
- Реал Мадрид готви офанзива за Кварацхелия със 150 милиона евро
- Ли Кан Ин иска трансфер в Атлетико Мадрид
- Реал Мадрид готви оферта от 150 млн. евро за Жоао Невеш
- Риоло атакува Ал-Хелаифи: ПСЖ не иска силна Лига 1, а пълна доминация
- Насри: Само Барселона може да накара Луис Енрике да напусне ПСЖ
- 13-годишно момче загуби окото си след безредиците във Франция след триумфа на ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]