ПСЖ загуби парижкото дерби за първи път в историята си
Пари Сен Жермен отпадна на осминафиналите за Купата на Франция 2025/2026, губейки с 1:0 от Пари Сен Жермен в дербито. Това поражение се превърна в исторически момент в съперничеството между двата клуба от френската столица.
Според Transfermarkt, ПСЖ загуби парижкото дерби за първи път в историята си. Преди това отборите се бяха срещали три пъти във Френската купа. Отборът на Луис Енрике спечели с 2:1 в 17-ия кръг на Лига 1 този сезон. Другите две срещи се проведоха през сезон 1978/1979, когато мачовете от френската елита завършиха наравно - 1:1 и 2:2.
Заслужава да се отбележи, че Париж достигна до 1/8-финалите за Купата на Франция, докато ПСЖ, настоящият носител на трофея, прекрати участието си в турнира.
- Рамош: Има и други трофеи, за които да се борим
- Луис Енрике: Такъв е футболът
- ПСЖ отпадна от Купата на Франция
- ПСЖ не планира съществено увеличение на заплатите на Дембеле и Баркола
- Дембеле отхвърли новата оферта на ПСЖ
- Арсенал и Челси се насочват към нападател на ПСЖ
- ПСЖ спечели Суперкупата на Франция
- Луис Енрике: Ще трябва да контролираме емоциите си срещу Марсилия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]