Луис Енрике: Ще трябва да контролираме емоциите си срещу Марсилия
Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике отхвърли коментарите за отмъщение в двубоя срещу Олимпик Марсилия за Суперкупата на Франция тази вечер в Кувейт, пише агенция Reuters.
Европейският клубен шампион ПСЖ претърпя първата от двете си загуби в Лига 1 през настоящия сезон именно в Марсилия.
"Когато играеш срещу Олимпик Марсилия и на всичкото отгоре мачът е финал, това не е отмъщение за случилото се в първенството“, каза бившият наставник на Барселона Луис Енрике по време на пресконференция.
"Ще трябва да контролираме добре емоциите си и да обръщаме внимание на детайлите. Не става дума за отмъщение, но знаем колко важен е този мач за феновете, клуба и отбора. Олимпик Марсилия има качествени футболисти, но ние искаме да доминираме, да пазим владението на топката и да натискаме възможно най-активно. Трябва да сме готови да се справим с всяка ситуация по време на мача“, коментира още наставникът на парижани.
Капитанът на Пари Сен Жермен Маркиньос, с чийто автогол тимът от Марсилия победи с 1:0 при срещата между двата състава, заяви, че той и съотборниците му са нетърпеливи да възстановят статуквото.
"Мотивирани сме. Двубоят с тях винаги е специален. Имаме много победи в последните мачове помежду си, но те спечелиха последния. Трябва да върнем нещата на мястото им“, обясни той.
Старши треньорът на Олимпик Марсилия Роберто де Дзерби определи ПСЖ като един от най-силните отбори в Европа.
"Олимпик Марсилия има силно минало и със смирение ще се опитаме да направим всичко възможно, за да напишем настоящата история на клуба“, каза той.
- ПСЖ на загуба въпреки исторически требъл
- ПСЖ влиза в битката за Роджърс, цената може да скочи до 120 млн. евро
- Opta: Арсенал е фаворит за трофея в Шампионската лига
- Луис Енрике: ПСЖ ще трябва да страда на „Анфийлд“
- Слот обясни защо изобщо не пусна Салах
- Карагър: Разликата между ПСЖ и Ливърпул е тревожна
- Луис Енрике: Ливърпул не ни изненада, въпреки новата схема
- Ван Дайк: Имаме шанс да поправим всичко на „Анфийлд“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]