Осем клуба от ВЛ се интересуват от „новия Дрогба”
Най-малко осем клуба от Висшата лига проявяват интерес към нападателя на Ница Еван Гесан, който е назован "новият Дидие Дрогба“.
В скорошно гласуване за най-добър африкански играч в Лига 1, Гесан се класира втори, след мароканския защитник на ПСЖ Ашраф Хакими.
Гесан е в Ница от 13-годишна възраст и направи истински пробив в развитието си този сезон, като отбеляза 12 гола и направи осем асистенции в 33 мача от Лига 1.
Според The Telegraph, поне осем клуба от Висшата лига, включително тези, които се стремят да се класират за Шампионска лига, преследват Гесан, както и половин дузина клубове от Бундеслигата.
В същото време самият Гесан предпочита да продължи кариерата си в Англия. А цената от 40 милиона евро, определена за 23-годишния национал на Кот д'Ивоар, изглежда много привлекателна.
- Марсилия се раздели с Пабло Лонгория след шест години начело
- Нант изпусна победата и падна драматично от Страсбург с късни голове
- Лил обърна Марсилия на „Велодром“ с късен гол на Жиру
- Монако с впечатляващ обрат срещу Лион
- ПСЖ разби Ница с 4:0 и затвърди лидерството си във Франция (видео)
- Късен удар на Емерсон донесе победата на Тулуза срещу Лориен
- Ница – ПСЖ: шампионите гонят върха в ключово гостуване
- Анонс на 27-ми кръг на Лига 1 – срещите в петък и събота
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]