ПСЖ ще се върне на лидерското място
Пари Сен Жермен – Монпелие
Стадион: "Парк де Пренс“, Париж
Дата: 03.11.2023 г.
Час: 22:00
Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи трудно с 3:2 като гост Брест в двубой от предишния от 10-ти кръг на Лига 1. Заир-Емери откри за парижани в 16-ата минута, а Мбапе удвои в 28-ата. След това обаче ПСЖ пропиля преднината си, като първо Мюние намали в 44-ата минута за Брест, а Льо Дуарон изравни в 52-рата. Големият герой за парижани отново беше звездата на тима Килиан Мбапе, след като успя да довкара пропуснатата от самия него дузпа в 89-ата минута.
Победата беше трета поред за ПСЖ, като играчите на Луис Енрике се изкачиха до 2-ото място в подреждането с актив от 21 пункта, само на точка зад лидера Ница.
Мендеш, Асенсио, Рико, Кимпембе и Навас продължават да са контузени, а Курзава е под въпрос. Централният защитник Маркиньос е възстановен и ще е на линия.
Отборът на Монпелие записа първи домакински успех за сезона и общо трети до момента. Преди по-малко от седмица южняците сразиха с 3:0 на собствен терен коравия състав на Тулуза.
Така селекцията на Мишел дер Закарян вече има 11 точки и се изкачи до 11-ото място в колоната.
Норден пропуска визитата в столицата.
ПСЖ е в серия от осем поредни победи над Монпелие в Лига 1. За последно окситанци спечелиха над столичния гранд през сезон 2018/19 с 3:2 у дома. Успех в предстоящия двубой за фаворита в него ще го изкачи поне за 48 часа на върха.
Прогноза: Пари Сен Жермен – Монпелие 3:0
Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!
> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <
Стартови състави
Лекомте |
||||
Сако |
Куяте |
Естеве |
Сила |
|
Шотар |
Фери |
|||
Ал-Тамари |
Савание |
Фаяд |
||
Адамс |
||||
Мбапе |
Коло Муани |
Дембеле |
||
Заир-Емери |
Угарте |
Канг-ин |
||
Ернандес |
Шкринияр |
Маркиньос |
Хакими |
|
Донарума |
Прогноза: Пари Сен Жермен - Монпелие 3:0
- Трети финал за шест години: как Катар изгради най-силния ПСЖ в историята
- Маркиньос: Луис Енрике е треньор от най-висока класа, а Дембеле и Кварацхелия са лидери
- Едегор: Готови сме за финала, атмосферата в отбора е невероятна
- Сака: Мечтая за този момент от седемгодишен
- Маркиньос: Нищо не е различно от миналата година
- Играчите на ПСЖ ще получат по 1 милион евро при триумф над Арсенал
- Маркиньос: Не всеки сезон играеш финал в Шампионска лига
- Луис Енрике: Арсенал е най-добрият защитаващ се отбор в Европа
ЗА АВТОРА
Николай Атанасов е роден на 8 юни 1989 г. в София. Завършва висшето си образование в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски". Интересува се от футбол като хоби. [...]