The New York Times подозира таен съюз между УЕФА и ПСЖ
Засилват се подозренията около отношенията между УЕФА и футболния клуб ПСЖ, съобщава американското издание The New York Times. Според медията, след като президентът на парижани Насър Ал-Хелаифи стана съюзник на шефа на европейската футболна организация Александър Чеферин в борбата срещу Суперлигата, изискванията срещу френския клуб са твърде меки.
Става дума за инцидента в мача на ПСЖ с Реал Мадрид, когато френският спортен директор Леонардо, заедно с Ал-Хелаифи, атакуваха съдийската стая. След този инцидент Европейската комисия образува дело, но само срещу Леонардо, докато президентът на парижани остана без наказание. Според източници упълномощени хора умишлено са изчакали затишие след инцидента, за да обезсмислят след това всичко.
Преди това през 2018 г. ПСЖ беше наказан за нарушаване на финансовия феърплей с изключване от Шампионска лига, но по-късно УЕФА отмени наказанието за парижкия клуб. През 2022 г. беше обявено, че отсега нататък тези правила ще станат по-гъвкави за отборите и според последните данни ПСЖ ще бъде наказан само под формата на глоба.
- Дембеле блести с два гола, ПСЖ увеличи аванса си на върха
- ПСЖ – Тулуза: Шампионите ще увеличат аванса си
- Гонсалу Рамош може да напусне ПСЖ – интерес от Манчестър Юнайтед и Тотнъм
- ПСЖ насочва поглед към Камавинга, интерес има и от Арсенал
- Невидимата власт или как един клуб започна да диктува правилата във Франция
- Луис Енрике остава в ПСЖ, няма да поеме Манчестър Юнайтед
- Ланс е недоволен от решението за отлагане на мача с ПСЖ
- Скандал: Лига 1 премести мач на ПСЖ въпреки недоволството на Ланс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]