ПСЖ трябва да плати на Почетино 15 милиона
ПСЖ ще трябва да плати обезщетение на Маурисио Почетино и неговите помощници за предсрочното прекратяване на договора, съобщава Le10sport.
Според източника, френският клуб ще трябва да плати на Почетино и неговия треньорски щаб общо €15 млн. Отбелязва се, че Почетино не се е съгласил да се обсъжда намаляване на размера на обезщетението.
Официално напускането на Почетино трябва да бъде обявено в следващите дни.
Съобщава се, че Почетино като старши -треньор на ПСЖ ще бъде заменен от треньора на Ница Кристоф Галтие.
Специалистът може да започне да ръководи отбора още на първата тренировка след паузата, която ще се проведе на 4 юли.
Почетино е начело на ПСЖ от 2021 г. Договорът му с клуба е до 2023 г.
- ПСЖ ще вземе реванш от Марсилия
- ПСЖ измъкна победата срещу Страсбург
- Разкрита е основната причина за трансфера на Дро от Барса в ПСЖ
- Луис Енрике: Заслужавахме повече
- ПСЖ не успя да победи Нюкасъл
- Защитник на ПСЖ: Нюкасъл са агресивен отбор
- Еди Хау: Искаме да победим ПСЖ
- Дро Фернандес: Радвам се, че се присъединявам към ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]