Мбапе посети драфта в НБА
Звездният нападател на ПСЖ и Франция Килиан Мбапе е на почивка в САЩ.
Футболистът реши да присъства на драфта на НБА 2022, който се проведе в нощта на 23 срещу 24 юни в спортния комплекс Barclays Center в Бруклин (Ню Йорк, САЩ).
23-годишният французин мина по червения килим преди церемонията.
Мбапе също така беше забелязан заедно с 19-годишния нападател Джабари Смит (208 см, 99 кг), който играеше за Обърн и беше избран от Хюстън при третия избор на драфта.
Французинът сподели и две моментни снимки от драфта в НБА, на които бе хванат с известния американски филмов режисьор, продуцент, сценарист и актьор Спайк Лий.
Също така си струва да се каже, че при публикуването на снимка на Мбапе от червения килим в официалния акаунт в Twitter на НБА, не всички фенове на баскетбола разпознаха звездния футболист. Някои започнаха да питат: "Кой е този?" или "Твърде е нисък за НБА".
Други разпознаваха Мбапе и го сравняваха с баскетболисти: "Това е като Тейтъм на церемонията на ФИФА“, "По-готин от всички в НБА, освен Леброн“.
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- ПСЖ се отказва от битката за Родри
- Грандове от Висшата лига влизат в битка за талант на ПСЖ
- Тотнъм се свързва с „един от най-желаните млади играчи“ с 19 гола и 23 асистенции
- ПСЖ поиска 170 милиона евро за Брадли Баркола
- ПСЖ отправи оферта за японския национал Дзион Судзуки
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]