Мачът за френската Суперкупа ще е в Израел
Мачът за френската Суперкупа ще се проведе в Израел за първи път в историята. Домакин на срещата ще бъде стадион "Блумфийлд" в Тел Авив, съобщава официалната пресслужба на френската лига.
Датата на мача за френската Суперкупа е 1 август 2021 година. Шампионът на френската Лига 1 и носителят на Купата на страната ще се срещнат в мача за трофея. В момента Лил е начело във френското първенство, спечелвайки 62 точки в 28 мача.
Настоящият носител на френската Суперкупа е Пари Сен Жермен. В мача за трофея парижани победиха Марсилия с резултат 2: 1. Мауро Икарди и Неймар вкараха за ПСЖ, докато Дмитри Пайе се отчете за Марсилия. Поради пандемията от коронавирус мачът за френската Суперкупа миналата година бе отложен за 13 януари 2021 година.
- Страсбург обърна Лориен с късен щурм и сложи край на силната домакинска серия
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1
- Пари Сен Жермен разгроми Анже и затвърди лидерството си
- Равенство с вкус на пропусната победа за Монако в Тулуза
- Олимпик Лион надделя над Оксер и затвърди позицията си в Топ 3
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1 - срещите в събота
- ПСЖ няма да сгреши срещу Анже
- Ланс измъкна драматично равенство от 0:3 срещу Брест
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]