Мбапе се сбогува с Тухел
Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе всъщност потвърди, че ПСЖ е уволнил старши- треньора на отбора Томас Тухел. Французинът публикува в своя Instagram съобщение, посветено на германския специалист.
"За съжаление това е законът на футбола, но никой няма да забрави работата ви тук. Написали сте важна страница в историята на клуба. Благодаря ти треньор“, написа Мбапе, публикувайки снимка с Тухел.
По-рано L'Equipe обяви за уволнението на Тухел. Германецът оглави ПСЖ през 2018 година. Под негово ръководство парижани два пъти станаха шампиони на Франция, спечелиха Купата на Лигата, Купата и две Суперкупата на страната. Отборът се класира за финала на Шампионската лига на УЕФА миналия сезон. Преди назначението си в ПСЖ, Тухел тренираше Борусия Дортмунд и Майнц.
- ПСЖ обяви Витиня и Жоао Невеш за непродаваеми
- Арсенал следи млад талант на ПСЖ
- Реал Мадрид готви офанзива за Кварацхелия със 150 милиона евро
- Ли Кан Ин иска трансфер в Атлетико Мадрид
- Реал Мадрид готви оферта от 150 млн. евро за Жоао Невеш
- Риоло атакува Ал-Хелаифи: ПСЖ не иска силна Лига 1, а пълна доминация
- Насри: Само Барселона може да накара Луис Енрике да напусне ПСЖ
- 13-годишно момче загуби окото си след безредиците във Франция след триумфа на ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Второ -уволнението на Тухел е лоша новина за Челси ,защото той беше проявил интерес за покупка на Антонио Рюдигер . А сега не се знае . Може да стане като случая Сари Жоржиньо .
Пък и не знам до колко е справедливо това уволнение -все пак Тухел изведе ПСЖ до финал в ШЛ .