ПСЖ предложи на Мбапе петгодишен договор
Пари Сен Жермен планира да задържи един от най-ценните си футболисти и предложи на нападателя Килиан Мбапе нов петгодишен договор, съобщи AS.
Според източника, парижани предлагат на сънародника си заплата от 30 милиона евро годишно, но нападателят не планира да остане в ПСЖ. Мбапе иска да се премести в Реал Мадрид.
Барселона също се опита да се намеси в преговорите, но след диалог с нападателя стана ясно, че играчът планира да играе за "бланкосите". Договорът на Мбапе с парижкия клуб изтича през лятото на 2022 година.
Мбапе се премести в Пари Сен Жермен през лятото на 2017 г. от Монако под наем. Година по-късно парижкият клуб купи правата на нападателя. Сумата на трансфера бе 145 млн. евро. През миналия сезон 21-годишният нападател взе участие в 20 мача от френското първенство (17 в първия отбор), в които вкара 18 гола и даде пет асистенции.
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- ПСЖ се отказва от битката за Родри
- Грандове от Висшата лига влизат в битка за талант на ПСЖ
- Тотнъм се свързва с „един от най-желаните млади играчи“ с 19 гола и 23 асистенции
- ПСЖ поиска 170 милиона евро за Брадли Баркола
- ПСЖ отправи оферта за японския национал Дзион Судзуки
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]