Мбапе: Имам два примера за подражание
Нападателят на ПСЖ и Франция Килиан Мбапе разказа за своите идоли във футбола, както и за целите си в близко бъдеще.
"Първият ми модел за подражание бе Зидан, защото постигна много с националния отбор. Следващият беше Кристиано Роналдо. Той вече е спечелил много неща, но продължава да е победител, дори и след такъв успех. И двамата оставиха своя отпечатък в историята на футбола и аз също искам да оставя името си там.
"Златната топка"? Би било чудесно да я спечеля, но не това ме държи буден през нощта. Не съм си поставил като задължение да я спечеля през следващия сезон или другата година, тъй като за това нямам времеви ограничения. ПСЖ и националният отбор винаги са приоритет за мен. И ако получа лично признание благодарение на играта си за тези отбори, това ще бъде добър бонус. Наистина бих искал да спечеля Европейското първенство и да спечеля Шампионска лига с ПСЖ", заяви Мбапе.
- ПСЖ с минимална победа над Льо Авър
- Льо Хавър ще затрудни ПСЖ
- Резултати от жребия за осминафиналите на Шампионска лига сезон 2025/26
- Ашраф Хакими поблагодари на феновете за подкрепата
- Мбапе подкрепи Хакими по делото за изнасилване
- Луис Енрике: Готви сме за мач с всеки
- ПСЖ направи 2:2 с Монако и продължава към осминафиналите
- ПСЖ ще довърши Монако
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]