ПСЖ обяви за напускането на Буфон
41-годишният вратар Джанлуиджи Буфон напусна ПСЖ, това обяви официалният акаунт на клуба в Туитър.
"Джентълмен на терена и извън него, изключителен съотборник. Пожелаваме ти всичко най-добро за в бъдеще! Сбогом и благодарим за всичко, Джанлуиджи Буфон", се казва в изявление на ПСЖ в Twitter.
Буфон се присъедини към ПСЖ през миналото лято като свободен агент от Ювентус. Контрактът на играча с парижани бе валиден до това лято. Същевременно, със съгласието на страните, той можеше да бъде удължен с още една година, но това не бе направено.
Буфон изигра 25 мача през миналия сезон. Той допусна 25 гола. Италианецът стана шампион на Франция с ПСЖ.
- Дубъл на Дембеле помогна за победата на ПСЖ
- ПСЖ се интересува от Енцо Фернандес
- ПСЖ трябва да внимава с Песовете
- Рамош: Има и други трофеи, за които да се борим
- Луис Енрике: Такъв е футболът
- ПСЖ загуби парижкото дерби за първи път в историята си
- ПСЖ отпадна от Купата на Франция
- ПСЖ не планира съществено увеличение на заплатите на Дембеле и Баркола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]