Моуриньо: Неймар е най-добрият бразилец след Пеле? Хората забравят за Роналдо и Ривалдо
Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо коментира неотдавнашната публикация на бразилското футболно списание Placar, в което нападателят на ПСЖ Неймар е обявен за най-добър играч в страната след Пеле.
"Неймар е фантастичен талант, в това няма съмнение. Той дойде в Европа и веднага започна да побеждава, но хората започнаха да забравят за Роналдо и Ривалдо, които в един момент започнаха да се считат за най-добрите в света. Те също играха фантастично в Европа, но освен това постигнаха успех заедно с националния отбор на своята страна.
Назовавам само двама играчи, но има повече. Неймар ще продължи да се бори за място в елита на европейския футбол, където той вече се намира, а спечелването на Световното първенство с националния отбор на Бразилия все още е мечта за него", заяви Моуриньо.
- ПСЖ се интересува от Енцо Фернандес
- ПСЖ трябва да внимава с Песовете
- Рамош: Има и други трофеи, за които да се борим
- Луис Енрике: Такъв е футболът
- ПСЖ загуби парижкото дерби за първи път в историята си
- ПСЖ отпадна от Купата на Франция
- ПСЖ не планира съществено увеличение на заплатите на Дембеле и Баркола
- Дембеле отхвърли новата оферта на ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]