Верати: Барса и Реал ще се затруднят в Лига 1
Марко Верати заговори за качеството на френската Лига 1 в сравнение с останалите големи първенства в Европа. Според полузащитника големите отбори от останалите първенства на континента биха се затруднили в спечелването на трофеи и срещи с оглед на голямото подобрение във Франция.
"Искам да говоря за Лига 1 днес, нашият шампионат, който често се критикува в чужбина, но и във Франция. Шампионатът еволюира в последните години - в правилната посока. Той е различен от Италия, където играта е много тактическа. Лига 1 е много по-физическа.
"В Англия има шоу на терена. В Германия е важна публиката. В Италия всичко е тактика, а в Испания е до техниката. Мисля, че думата, която описва Лига 1, е физика. За да защитя Лига 1 ще посоча мачовете в Шампионска лига - Монако е първи в групата, Лион още може да се класира и е четвърти в шампионата. Лион се опря на Ювентус, гледах мачовете им.
"Във Франция е трудно срещу отбори, които не са високо в таблицата, защото се затварят и трудно се играе срещу тях. В другите шампионати е различно. В Испания, например, средният отбор, който играе с Реал Мадрид или Барселона, ще забрави за опонента и ще играе играта си. Те са по-отворени, а не дефанзивни. Поради това е лесно за Реал и Барселона да вкарат 5 или 6 гола. Сигурен съм, че няма да вкарват толкова във Франция - особено на гости. Харесвам испанския стил, но е по-трудно във Франция."
- Ненужна пресечна точка
- Арбелоа започна с победа в Реал Мадрид (видео)
- Ясни са условията, при които Арбелоа ще остане треньор на Реал Мадрид
- Луис Енрике може да оглави Реал Мадрид
- Реал Мадрид разглежда Артета за свой старши-треньор
- Три фактора могат да попречат на трансфера на Холанд в Реал Мадрид
- Реал Мадрид обмисля да възобнови преговорите с Винисиус
- Стана ясно защо Перес харесва Клоп
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]