Саутгейт е първият треньор, който губи два поредни еврофинала

В неделя, 14 юли, се проведе финалният мач на Евро 2024 , в който се срещнаха националните отбори на Испания и Англия. Мачът се игра на Олимпиащадион в Берлин и завърши при резултат 2:1 в полза на испанците. Така Гарет Саутгейт , начело на Англия, стана първият треньор в историята, който губи два поредни еврофинала.

Английският треньор води и националния отбор по време на Евро 2020, когато загуби от Италия (1:1, 2:3 дузпи).

Испанското крило Нико Уилямс откри резултата с пас на Ламин Ямал в 47-ата минута. В 73-ата минута английският полузащитник Коул Палмър изравни. В 87-ата минута Микел Оярсабал отново изведе испанците напред. Британците от своя страна не успяха да отвърнат на удара втори път.