Силвиньо: Заслужихме равенството

Старши -треньорът на албанския национален отбор Силвиньо коментира равенството на тима си в мача от 2-ия кръг на Европейското първенство с Хърватия (2:2).

"На първо място, трябва да отдадем заслуженото на съперника, защото Хърватия показа много добри резултати през последните няколко години. Имат невероятни играчи. Цялата игра е трудна за анализ. Първото полувреме играхме много добре, но през второто имахме затруднения повече от 15-20 минути. Но в края на мача заслужихме равенство“, каза Силвиньо, цитиран от пресслужбата на УЕФА.

В 11-ата минута полузащитникът на Албания Казим Лачи откри резултата. В 74-ата минута нападателят на хърватския национален отбор Андрей Крамарич изравни с пас на Анте Будимир. Само две минути по-късно полузащитникът на албанския национален отбор Клаус Гясула прати топката в собствената си врата и изведе хърватите напред. В последните компенсирани минути на мача обаче същият Клаус Гясула спаси отбора си от поражение, като се разписа във вратата на съперника – 2:2.

В 1-ия кръг националният отбор на Хърватия загуби от Испания с голям резултат - 0:3, а националният отбор на Албания загуби от Италия - 1:2.