Селтик взе дербито с Рейнджърс и отива на финал за Купата
Селтик спечели голямото дерби с Глазгоу Рейнджърс, надигравайки своя опонент с 2:0 на "Хемпдън парк" в среща от полуфиналите за Купата на Лигата в Шотландия. По този начин "детелините" ще играят на финала срещу Дънди Юнайтед, който вчера надви Абърдийн с 2:1 и също се класира напред.
Селтик бяха в далеч по-добра форма от своя съперник и стигнаха до успеха с два бързи гола. В 10-ата минута Стефан Йохансен центрира, а Лий Грифитс се измъкна от защитата на Рейнджърс и отблизо с глава вкара за 1:0. След половин час игра Скот Браун подаде на Крис Комънс, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле покачи на 2:0. В двубоя не липсваха и типичните сдърпвания между играчите на двата тима, но реферът взе мерки да не се стига до по-грозни сцени.
Българският играч на Селтик Александър Тонев не бе в групата за мача.
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
- ФИФА допусна Русия до Световното за юноши
- Пиърс Морган: Роналдо е №1, а не Меси
- Меси и Роналдо: числата разказват своята история
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена