ФИФА разреши да се играе футбол с хиджаб и тюрбани
Международният съвет на футболните асоциации IFAB на днешното си заседания съвместно с ФИФА взе решение официално да разреши да се играе футбол с хиджаб и тюрбани, научи FUTBOL TV от свои източници, като информацията очаква официално потвърждение. За да бъдат избегнати възможни травми на главата и шията, дрехите трябва плътно да покриват тялото. Цветът на хиджаба по новите правила трябва да съвпада с игровата форма на отбора.
Също така FUTBOL TV научи отново от свои източници, че в последния момент е било решено да не се разглежда правилото за "тройното наказание". Става дума за случаите, когато играч, пречещ на съперник да вкара гол от изгодна позиция, бива изгонен от терена, наказан с лишаване от право да играе в следващи мачове, а срещу неговия отбор се изпълнява дузпа.
По-рано днес стана ясно от думите на генералния секретар на ФИФА Джером Валке, че футболистите нямат право да демонстрират каквито и да е надписи на дрехите си под футболните фланелки. Това правило пък влиза в сила от 1 юни тази година.
- Осимен разказа за конфликта си с Наполи
- Фейенорд ще тренира в Белгия заради Рахим Стърлинг
- Ал-Шабаб уволни Алгуасил
- Футболът – част от голямата политика
- Гьозтепе изпусна аутсайдер
- Ясно е кога саудитците възнамеряват да завършат трансфера на Салах
- Гьозтепе ще се справи с Кайзериспор
- Трабзонспор – Фенербахче: Драматичен успех за „канарчетата“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]