Френските клубове поставиха трансферен рекорд
Клубовете от Лига 1 по време на последния трансферен прозорец са похарчили за привличане на нови футболисти 380.7 милиона евро. Това е рекорд за френския футбол. Най-голям дял по отношение на изразходваните средства имат Монако и ПСЖ. Клубът от Княжеството инвестира в нови футболисти 166.2 милиона евро, а парижани се охарчиха със 110.9 милиона евро.
Без покупки останаха Ница и Аячо, а средно един френски клуб е дал за нови играчи през миналото лято около 19 милиона евро.
От продажби пък в касите на клубовете са влезли 228.5 милиона евро, като нах0голеният трансфер е този на защитника на Пари Сен Жермен Мамаду Сако в Ливърпул за 19 милиона евро.
- ПСЖ съобщи за контузените
- ПСЖ ще си връща водачеството срещу Рен
- Тежка визита за Монако на Лазурния бряг
- Мбапе с рекордно постижение в ШЛ
- Луис Енрике: Витиня е следващият претендент за „Златната топка“
- ПСЖ би Тотнъм в луд мач, победа и за Спортинг
- ПСЖ трябва да внимава с Тотнъм
- Директор на Байерн: Изненадан съм за наказанието на Диас
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]