Шест европейски шампиона ще вземат участие в турнира в САЩ
Седем европейски отбора - Реал Мадрид, Милан, Челси, Ювентус, Интер, Валенсия и Евертън ще разиграят през лятото на 2013 година Международната Купа на шампионите. Американската страна ще бъде представена от бившия тим на Дейвид Бекъм Лос Анджелис Галакси.
Осемте отбора ще бъдат разбити на две групи - Източна и Западна, а след това ще се състоят стадии на плейофите. Мачовете ще се играят в пет града на САЩ - Сан Франциско, Индианаполис, Лос Анджелис, Финикс и Ню Йорк.
Турнирът ще се проведе от 27 юли до 7 август. Полуфиналите ще се състоят на 3 и 4 август в Ню Йорк и Лос Анджелис, а финалът на 7 август в Маями.
Спонсор на състезанието ще е известната марка за бира Guinness.
- Ливърпул опитва да изпревари Реал Мадрид за „изключителен“ талант от Висшата лига
- Ендрик: Модрич ме научи на всичко в Реал
- Арбелоа избегна темата за Моуриньо: Мисля само за следващия мач
- Нагелсман излезе начело в надпреварата за треньорския пост в Реал Мадрид
- Реал Мадрид ще надиграе Еспаньол на гости
- Тебас: Моуриньо е шоумен – завръщането му ще е плюс за Ла Лига
- Моуриньо отклони темата „Реал“: Фокусът ми е върху Бенфика
- Съдийската комисия в Испания потвърди гола на Бетис срещу Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]