Дисквалифицираха Сенегал от Купата на африканските нации - 2013

Конфедерацията на африканския футбол (КАФ) не допусна националния отбор на Сенегал до участие на финалите за Купата на Африка-2013, съобщи официалният сайт на организацията. Според информацията, във връзка с безредиците по трибуните, устроени от сенегалските запалянковци по време на реванша между Сенегал и Кот Д'Ивоар в събота, КАФ взе решение да зачете резултата от мача до момента на неговото прекъсване в 73-та минута

Както е известно, гостите поведоха с 2:0 след гол на Дидие Дрогба от дузпа, когато феновете на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена. Привържениците на Кот Д'Ивоар се спасиха от трибуните като отидоха в центъра на терена при играчите на своя отбор, а охраната използва сълзотворен газ срещу размирниците.

Днешното решение означава, че на Сенегал се присъжда поражение с 0:2 и така с общ резултат от двата мача 6:2, за финалната част на турнира се класира националния отбор на Кот Д'Ивоар.