Президент: Новият закон ще убие футбола във Франция
Президентът на Съюза на професионалните футболни клубове (СПФК) Жан-Пиер Лувел сподели, че френският футбол е заплашен от влизането в сила на новия Закон за данъчно облагане, според който се предвижда отчисление на средства в държавата в размер на 75% от спечеленото над 1 милиона евро за година.
„Ние всички сме сериозно обезпокоени, че това решение ще доведе до масово бягство на футболистите. Вече запознахме министъра на спорта с положението и го информирахме за всички последствия. Да, Законът няма да повлияе добре и върху икономиката", заяви Лувел тази сутрин за RMC.
„Честно казано, към момента единствен Пари Сен Жермен е в състояние да поеме тежестите на този данък. Но имам съмнения, че останалите клубове ще се справят със ситуацията. Ясно е отсега, че играчите, които бъдат принудени да заплатят 75% върху доходите си ще отидат в други първенства", каза още президентът на СПФК.
- Отборът на Мъри Стоилов с нова победа в турската лига
- Атланта Юнайтед обяви новия старши -треньор
- Резултати в НХЛ – 19 декември
- Реал спечели Междуконтиненталната купа
- Неймар: Не спирай и продължавай, Вини
- Мбапе е готов за мача с Пачука
- Директорът на Суперлигата: Искаме устойчив растеж на футбола
- Тебас: Суперлигата излага на риск националните лиги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Банките продължават да вършат престъпления и то напълно безнаказано - случая в Лондон с фалшифицирането на Libor е най-фрапиращия. Т.е. всичко се движи към пропастта, няма сила, която да го спре. И всички се надяваме да не се стигне до война, но в момента всички мерки които се взимат от ЕЦБ и ФЕД са колкото да се отбие номера. Великата Депресия е траяла 3-4г, а на сегашната не й се вижда краят. И може така да си продължи още поне 15-20г, в противен случай........чака ни най-лошото.
И пак подчертавам за дисбалансите - те са в корена на всяко обществено зло. Исторически погледнато. Никой не говори за комунизъм и утопии, а за модел тип Швейцария или Скандинавските страни. Макар и те вече, да са в общия кюп, но все пак....
Коко, тук го обърнахме на икономика, ама.... извиняваме се :wink: Вземи кажи какво стана със зъбите на Машината за Голове, че още го мисля Laughing Щото, то това са важните неща - неговите зъби Laughing
зорна принадена стойност постоянно увеличаваща се по веригата само по усмотрение на Н-те на брой посредника без те с нищо да принаждат/прибавят към този продукт. Иначе виктивните сделки с опции върху борсови стоки и акции отдавна е излязъл извън контрол, но тов ане е от вчера и оня ден... поне от 40 години е завъртяно колелото без спирачка. А САЩ отдавна са се превърнали в най- книжният от всички тигри :wink: Печатат се долари без златно обезпечение в хазната им както е било навремето, при криза решвата проблема с още и още печатане на пари и така. А в същото време Китай им изкупва дълговете, изкупува световните залежи от злато и в един ден, САЩ ще е окаже васал на Китай и иазпднал в невъзможност да си плати и обезпечи всички дългове. Но докто този ден дойде отдавна ще е почнала войната между САЩ и Китай, всъщност тя и сега е в зародиш, нос еизбират други обиколни начини, я със 'освобождаването" на северна Корея, я с борбата с тероризма и ядрените програми на Иран, после ще се прехвърлят към Индонезия, защото и там тероризма е много сериозен, а САЩ не може да не омиротвори подобна територия... пък ако има и петрол нейде из тези земи- добре дошло. :wink:
Коко казва за богатите хора и просперитета. Това е така само на думи. Ако това богатство е базирано на базата на "принадена стойност" /според определението на Адам Смит/, то тогава няма нищо лошо. Т.е. на реално произведени продукти. Но, когато то е натрупано от други сделки, които не увеличават предлагането на стоки, то е леко вредно. Администрацията на Рейгън първи започват да прилагат тотална либерализация и дерегулация на всичко. И оттам се задвижва лавината за случващото се в момента. При първия мандат на Дж. У. Буш беше приет закон за намаляване на данъците на свръхбогатите. НО, тук се включиха и финансовите услуги. А те не добавят принадена стойност, а преливат пари от пусто в празно.. Оттам се завъртя безумно пазарът на суапове, диривати, фючърси, опции на фючърси, къси продажби и мн.други. Това няма нищо общо с нормалната икономика и нормалното общество. Хенри Поулсън, при встъпването си като US Treasury Secretary продава всички свои дялове и акции за около 480млн долара. Ако помня точно сумата. И за това данъкът е почти никакъв. Това е абсурдно. Това, че той е бивш служител в Голдман Сачс е "случайно" съвпадение. И така се стигна до 2008г. Завъртяха се безкрайно големи суми, които обаче не са дошли от създаването на блага. До 1980г. индексът Дау Джоунс е бил около 600-700 пункта. Сега е 12 000, но това не отразява произведеноте блага, а е многократно надценен.
Това, което прави Оланд е добро като идея. Защото, реално, тази криза сега я поема средната класа. Която изчезва. Но, и с подобен закон нещата няма да се решат. Без да навлизам в апокалиптични перспективи ще кажа, че духът от бутилката отдавна е изпуснат. И всяко действие е с отрицателен знак, защото в обществото вече има огромен ДИСБАЛАНС. А той не се решава никак. По-лошо. Решава се с война. Много икономисти твърдят, че 2-та световна е започнала, за да се покрият последиците от Великата депресия. И реално, следвоенна Европа е била еднако бедна, но и еднакво равна. И затова до 70-те или 80-те години на 20век всичко е било като рай. В Западна Европа и САЩ. Но, когато има дисбаланс и то много голям....успешен ход почти няма. Патова ситуация. Един пример: за възстановяването на следвоенна Германия са изразходвани около 50млрд долара по текущи цени /2012г/. А днес само за Гърция са нужни 200млрд и пак не им се вижда края.
Оланд прави някакъв опит, но той е обречен. С този глобализъм, наистина всяка фирма се мести и ..... държавата страда. И накрая, всички ние обичаме футбола, но не може тези безкрайно глупави момчета да получават тези невероятни пари. Това е поредния дисбаланс. А той се решава само с криза. А когато кризата обхване много области от живота....тогава светът поема пътя към нещо много лошо.