Боканегра: Наказват Рейнджърс, но така убиват и футбола
Защитникът на Рейнджърс Карлос Боканегра обвини Футболната асоциация на Шотландия в убийство на футбола в страната и в осигуряване на титлата за Селтик още преди Коледа. Американският национал се завърна в петък в Глазгоу за да се включи в подготовката на тима си за новия сезон, въпреки че бъдещето му в клуба остава обвито в несигурност.
Както е известно, заради финансови нарушения Рейнджърс не бе допуснат да участва във Висшата лига през следващия сезон и най-вероятно ще започне кампанията си в Трета дивизия на шотландския футбол.
„Селтик ще спечели титлата още през декември. Това е разочароващо. Не мога да разбера какво се случва. Рейнджърс е толкова голяма институция. Обичам да работя в него. Това е най-сериозния и голям клуб, в който някога съм бил. Хората искат да го накажат за неправомерни действия, но по този начин те просто убиват футбола в страната", заяви Боканегра за ВВС.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]