Франция забрани хиджаба в женския футбол
Футболната Федерация на Франция забрани на спортистките - мюсюлманки да носят хиджаб по време на вътрешните и международни съревнования. Както е известно, в началото на седмицата ФИФА взе решение да отмени забраната относно тази носенето на дрехата в женския футбол, която действа от 2007 година.
„Нашите играчи са длъжни да уважават конституционните и правови принципи, които доминират във Франция. Ние не разрешаваме да се използва хиджаб от нашите футболистки", се казва в официално заявление на Футболната Федерация на Франция.
Не е ясно каква ще бъде реакцията на ФИФА, но определено това решение влиза в противоречие с решението на Световната футболна централа, която обаче според юристи няма как да предприеме действия срещу френските чиновници, тъй като ФИФА само отменя забраната за носене на хиджаб, но не я налага като задължителна за футболистките-мюсюлманки.
- Тръмп ще получи Наградата за мир на ФИФА
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Фламенго стана шампион на Бразилия
- Спечелил Купата на МЛС оглави Селтик
- УЕФА обмисля евентуално отстраняване на Израел
- Викинг стана шампион на Норвегия
- Неймар говори за контузията си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]