Лавеци: Дойдох в Париж, за да печеля титли
Вчера Езекиел Лавеци официално премина от Наполи в ПСЖ за сумата от 30 милиона евро. В новия си отбор Лавеци ще носи фланелката с номер 11. "Вярно е, че и градът изигра роля при вземането на моето решение, защото все пак кой не би искал да живее в Париж? Дойдох обаче тук, за да печеля титли. Лига 1 е много изравнено първенство, за мен тя означава ново предизвикателство и вече нямам търпение да заиграя в нея. Ще направя всичко за това да имам с парижките фенове същите взаимоотношения, каквито имах с почитателите на Наполи", каза аржентинският нападател след трансфера си в Пари Сен Жермен.
Езекиел Лавеци е поредното голямо име, което идва на "Парк де Пренс" през последните две години. Откакто през миналото лято ПСЖ бе закупен от "Катар Инвестмънт Ауторити", в отбора започнаха да се влагат сериозни суми за привличането на нови попълнения. Въпреки това през последния сезон парижани не успяха да спечелят френския шампионат, след като останаха на второто място в крайното подреждане. С привличането на Лавеци катарските собственици на ПСЖ ясно показват, че и през новата кампания голямата цел пред треньора Карло Анчелоти и неговите играчи ще бъде завоюването на титлата в Лига 1.
- Наполи се разбра с Алегри, остава само раздялата с Милан
- Наполи активира клаузата за Алиссон Сантос
- Руди Гарсия: Най-важното е, че Де Бройне е щастлив в националния отбор
- Официално: Наполи се раздели с Антонио Конте
- Бивш шеф на Наполи нападна Де Брюйне: С възрастта краката отслабват, но езикът става по-дълъг
- Наполи откупи окончателно Расмус Хойлунд от Ман Юнайтед
- Две години, една титла и още една раздяла
- Де Брюйне: Радвам се, че Конте си тръгна от Наполи