Дисквалифицираха Емре за расизъм
Футболната федерация на Турция дисквалифицира полузащитника на Фенербахче Емре Белезоглу на два мача, съобщи новината todayzaman.com. Причината за това решение е постъпката на Емре в мача срещу Трабзонспор. Турският полузащитник отправи расистки обиди към Дидие Зокора, който защитава цветовете на тима от Черноморският бряг.
Трабзонспор подаде жалба срещу Емре и футболните чиновници на южната ни съседка решиха да накажат виновника.
Самият Емре заяви, че не помни този епизод и коментира, че преди това Зокора го е обидил, но след това двамата са се помирили.
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
- ФИФА допусна Русия до Световното за юноши
- Пиърс Морган: Роналдо е №1, а не Меси
- Меси и Роналдо: числата разказват своята история
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]