Анчелоти потвърди трансфера на Алекс
Старши-треньорът на ПСЖ карло Анчелоти потвърди трансфера на централния защитник на Челси Алекс. Както е известно, по-рано през януари трансферната стойност на 29-годишният бразилец съгласува Куинс Парк Рейнджърс, но лично Алекс отказа да премине в клуба от „Лофтус Роуд".
Вместо това, бразилецът реши да продължи кариерата си в столицата на Франция под ръководството на Анчелоти, с когото се познава отлично от съвместната им работа в Челси. Сделката се оценява на 5 милиона евро.
„Той ще бъде играч на ПСЖ. Отчитайки неговата стойност и желанието му да играе за ПСЖ, на нас ни се предоставя чудесна възможност, от която няма как да се откажем", заяви Анчелоти на днешната си среща с медиите.
Очаква се днес до края на деня да бъде потвърдено официално, че Алекс е играч на ПСЖ.
- Челси оцеля след продължения срещу Рексъм и е на четвъртфинал за ФА Къп
- Ливърпул готви оферта от 80 млн. евро за цел на Челси
- Лиам Росениор: Жоао Педро вече е на нивото на Холанд, Кейн и Мбапе
- Росеньор за хеттрика на Жоао Педро: Той вече вярва, че е играч от световна класа
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Росеньор защити Гарначо: Свирканията показват колко e опасен
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]