Сантош ще играе срещу Кашива Рейсол на Световното клубно първенство

Японският клуб Кашива Рейсол се оказа по-силен от мексиканския Монтерей и в резултат, успя да се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство, което се провежда в Япония. Голът, който вкара бразилския полузащитник Леандро Домингес в 53-та минута изведе домакините напред в резултата. Но само пет минути по-късно нападателят на националния отбор на Чили Умберто Суасо възстанови паритета.

В крайна сметка, при резултата 1:1 завърши срещата и победителят трябваше да бъде определен чрез изпълнение на дузпи, в които късметът бе на страната на японските футболисти. По такъв начин, на следващия етап на турнира Кашива ще играе срещу бразилския Сантош.

Както е известно, по-рано през деня стана ясно, че другият полуфинал ще бъде между Барселона и Ал-Садд.