Бекъм класира Галакси на финал

Звездата на Лос Анджелис Галакси Дейвид Бекъм беше в основата на успеха на своя отбор при класирането на тима за финала в Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър, съобщава ESPN. След като преди четири дни калифорнийския тим победи като гост Ню-Йорк Ред Булс с 1:0, тази сутрин, в реванша на „Хоум Депот", Галакси се наложи още един път над „биволите", този път с 2:1 и по този начин изхвърли от по-нататъшно участие нюйоркчани, в чийто състав се подвизава бившата френска легенда Тиери Анри.

Дейвид Бекъм бе замесен и при двата гола за своя отбор - в 42-та минута халфът центрира от корнер, топката се отклони от играч на гостите и попадна в Майк Магий, който с глава вкара за 1:1. Второто попадение беше дело на капитана Лендън Донован в 75-та минута от дузпа, а наказателният удар бе свирен за нарушение срещу Бекъм.

Така ЛА Галакси се класира за финала с общ резултат 3:1, а в решителния сблъсък ще срещна отбора на Реал Солт Лейк, който вчера отстрани с общ резултат 3:2 Сиатъл.