Меси изведе Интер до победа, чупейки собствения си рекорд
Интер Маями с Лионел Меси в състава се срещна с Нашвил СК в мач от 22-ия кръг на редовното първенство на МЛС.
Мачът завърши с победа за отбора на Масчерано с резултат 2:1.
И двата гола за Интер бяха отбелязани от многократния носител на "Златната топка“. През първото полувреме Лионел изпълни пореден шедьовър от пряк свободен удар, уцелвайки долния ъгъл на вратата, а през второто полувреме на мача се възползва от грешка на вратаря, отбелязвайки дубъл.
Трябва да се отбележи, че това е петият пореден мач, в който аржентинецът е отбелязал 2+ гола.
Така Лео не само донесе победа на отбора си, но и актуализира собствения си рекорд, превръщайки се в първия играч в историята на МЛС, който отбеляза два гола в петия си пореден мач.
Меси също така зае първо място в класацията на най-добрите реализатори на лигата, като нападателят отбеляза 16+6 гола в 16 мача през този сезон на МЛС.
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Селтик гласува доверие на 74-годишния О'Нийл след златния дубъл
- Ал-Хилал изкушава Витор Перейра с мегадоговор, Нотингам Форест е под напрежение
- Каземиро избра следващата си дестинация – преминава в Интер Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]