Интер Маями е първият отбор от МЛС с победа над европейски тим
Интер Маями стана първият северноамерикански отбор в историята, който победи европейски клуб в официален мач.
На 19 юни клубът от МЛС победи Порто (Порту) във втория кръг от груповата фаза на Световното клубно първенство в САЩ. Мачът завърши с резултат 2:1, като Лионел Меси отбеляза победния гол за Интер Маями от пряк свободен удар.
"За първи път в историята отбор от МЛС победи европейски отбор в официално състезание. Рекордите продължават да се покачват. Напред, Маями!“, написа Интер Маями в публикация в социалните мрежи.
След два мача от груповата фаза, Интер Маями има четири точки и е втори в Група А. Порто е трети с една точка. Интер Маями ще играе срещу Палмейрас в следващия си мач, докато Порто ще играе срещу Ал Ахли.
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Фламенго стана шампион на Бразилия
- Спечелил Купата на МЛС оглави Селтик
- УЕФА обмисля евентуално отстраняване на Израел
- Викинг стана шампион на Норвегия
- Неймар говори за контузията си
- Меси счупи рекорд на Пушкаш
- Интер Маями се класира за финала на МЛС
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]