Дубъл на Меси помогна на Интер да се класира за ½-финалите на ШЛ
Завърши мачът между Интер Маями и Лос Анджелис от четвъртфиналите на Шампионска лига на КОНКАКАФ. Срещата се проведе във Форт Лодърдейл на стадион DRV PK и завърши при резултат 3:1.
Резултатът бе открит в деветата минута от американския защитник на тима от Лос Анджелис Райън Холингсхед. Звездният аржентински нападател Лионел Меси изравни в 35-ата минута. Трябва да се отбележи, че футболистът отбеляза и четири минути по-рано, но голът не бе зачетен. В 61-ата минута гръцкият защитник Ноа Алън вкара втория гол срещу Лос Анджелис. Асистенцията бе на Меси. В 81-ата минута Лионел оформи крайния резултат в мача с попадение от дузпа.
Припомняме, че първият мач завърши с победа за Лос Анджелис с 1:0. Въз основа на общия резултат от двата мача "чаплите“ се класираха за полуфиналите на турнира, където ще срещнат канадския отбор Ванкувър, който победи мексиканския УНАМ Пумас в четвъртфиналната фаза по правилото за голове навън (1:1, 2:2).
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]