Интернасионал спечели Суперкупата на Южна Америка

Перспективите пред бразилския нападател на Интернасионал Леандро Дамиао да подпише с Тотнъм или някой друг голям европейски клуб стават все по-големи, след като играчът отбеляза две от попаденията за своя отбор при победата с 3:1 над Индепендиенте на финала за Суперкупата на Южна Америка. По такъв начин, бразилският тим, който е шампион на континента за 2010 година, спечели с общ резултат 4:3 срещу своите аржентински съперници, които пък през 2010 година победиха в еквивалента на Лига Европа - Копа Судамерикана.

22-годишният нападател се разписа в 20-а и 25-а минути и даде аванс от два гола за своя отбор до почивката. Максимиляно Веласкес намали за Индепендиенте, но Клебер с трети гол от дузпа шест минути преди края на редовното време донесе трофея за Интернасионал.