Украйна с десет човека измъкна победата
Днес, 27 юли, се проведе мачът от 2-ия кръг на груповата фаза на футболния турнир на Олимпийските игри през 2024 г., в който се срещнаха членове на група В от отборите на Украйна и Мароко. Отборите играха на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен (Франция). Началният сигнал прозвуча в 18:00 часа българско време. Украинците спечелиха - 2:1.
Първият гол в мача бе отбелязан в 22-ата минута. Отличи се полузащитникът на украинския национален отбор Дмитрий Крискив. В 63-ата минута украинският защитник Владимир Салюк бе изгонен от терена, а за мароканците бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Суфян Рахими. В 90+9 минута нападателят Игор Краснопир донесе победата на украинците.
След два изиграни кръга всички отбори от група В събраха по три точки. В тази група участват още националните отбори на Аржентина и Ирак.
- Тръмп ще получи Наградата за мир на ФИФА
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Фламенго стана шампион на Бразилия
- Спечелил Купата на МЛС оглави Селтик
- УЕФА обмисля евентуално отстраняване на Израел
- Викинг стана шампион на Норвегия
- Неймар говори за контузията си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]